№ 74№ 75 (2938) 02 Июля 2010г.№ 76 
Вечерний Николаев
Украина НиколаевВечерний Николаев
Николаевская городская газета
На главнуюНаписать нам письмоПоиск по Вечернему НиколаевуВечерний Николаев
Новый номер 
ПОИСК здесь »»

В НОМЕРЕ
 


Реклама в газете


ОФИЦИАЛЬНО


02 Июля 2010г.

Прочитали: [3798]

Забезпечення трудових прав працівників, легалізація зайнятості населення

Якісний підбір та створення належних умов праці персоналу, його соціальна захищеність – важлива складова успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації та окремого роботодавця. Виплата заробітної плати «у конвертах» з боку роботодавців є грубим правопорушенням. Не можна отримувати гроші поза законом! Право працювати, нести своїм родинам добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії має кожен громадянин, для цього кожному з нас потрібно мати гідну роботу, високу заробітну плату, забезпечену старість. Тіньові відносини позбавляють громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікають на мізерну пенсію в майбутньому. У «постраждалих» в такій ситуації пересічних громадян в більшості випадків просто немає вибору. Звичайно, до такого явища, як нелегальна зайнятість, ми прийшли не сьогодні. Цьому сприяють: спрощена система оподаткування, спрощений облік, який майже відсутній у суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, що дає можливість несумлінним під-приємцям не обліковувати виручку від реалізації і створює умови для зловживань.
Тому створення міської ко-місії з питань легалізації зайнятості у місті Миколаєві в 2005 році ставило перш за все завдання детінізації трудових від-носин, а також здійснення соціального захисту працюючого населення, винайдення додаткових резервів по створенню нових робочих місць в районах міста з відповідним плануванням роботи та залученням усіх членів комісії до ефективної роботи, розширення сфери докладання праці та зниження рівня безробіття, наповнення міського бюджету.
Важливу роль в цьому відігравало та відіграє проведення рейдів з легалізації зайнятості за участю фахівців адмініс-трацій районів міста, департаменту праці та соціального захисту населення, територіальної Державної інспекції праці в Миколаївській області, центрів зайнятості, податкової адміністра-ції, Пенсійного фонду та інших установ.
За станом на 10.06.10 районними та міською комісією в ході проведення 50 рейдів районних та 3 міських – було обстежено 524 підприємства та під-приємців, виявлено 91 порушення, з яких 92% усунено. Сума легалізованої заробітної плати на 01.06.10 становить 67,5 тис. грн.
Сьогодні на державному рівні прийнято документи щодо чіткої конкретизації завдань для органів, які будуть цим питанням в подальшому займатися, висловлюються бачення щодо запровадження нових механізмів контролю за розрахунковими операціями та використанням робочої сили. Затверджене Постановою КМУ типове Положення про діяльність робочих груп (комісій) з питань легалізації зайнятості ми чекаємо в другій половині цього року.
Шановні наймані працівники, пам’ятайте: підприємець зобов’язаний в тижневий термін зареєструвати трудовий договір в центрі зайнятості, лише в такому випадку період роботи по трудовому договору заноситься до трудової книжки, засвідчується печаткою центру зайнятості та, відповідно, зараховується до трудового та страхового стажу. Заробітна плата повинна бути встановлена не менше мінімальної (з 01.04.10 - 884 грн.)
Суб’єктам підприємницької діяльності теж слід пам’ятати: використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин, або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адмі-ністративну, фінансову та кримінальну відповідальність. Лише за цей рік до органів прокуратури департаментом праці та соціального захисту населення було передано 11 матеріалів на підприємців, які порушують трудове законодавство.
Повідомляємо номер телефону «гарячої лінії» департаменту праці та соціального захисту населення, по якому наймані працівники можуть повідомити про факт нелегальної праці та отримання заробітної плати в «конверті»: 22-33-14.
Департамент праці та соціального захисту населення.
 
    СЛУЧАЙНО ВЫБРАННЫЕ СТАТЬИ:   

    ДРУГИЕ СТАТЬИ НА ЭТУ ТЕМУ:   


ТЕМА ДНЯ из предыдущего №

Вечерний Николаев
Сердца молодых торопят время
В канун Дня молодежи в сквере Николаевского академического художественного русского драматического театра состоялся прием Николаевского молодежного муниципалитета при участии управления по делам семьи, детей и молодежи горисполкома и городского головы.
...
Подробнее Читали: [1318] Отзывы: [0]


РЕГИСТРАЦИЯ здесь »»
 
E-mail:
Пароль:
  Забыли?

Реклама на сайте

Предыдущий номер
№ 74 (2937)
74 (2937)
 

Просто напомним:
Это № 75 (2938)
от 02 Июля 2010г.


№ 74    № 76

При полной или частичной перепечатке материалов сайта, ссылка на www.vn.mk.ua обязательна.
© 2002-2007
© Вечерний Николаев
© Дизайн: Kabba Design Group
© Хостинг: Фарлеп
Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru