№ 120№ 121 (2528) 09 Октября 2007г.№ 122 
Вечерний Николаев
Украина НиколаевВечерний Николаев
Николаевская городская газета
На главнуюНаписать нам письмоПоиск по Вечернему НиколаевуВечерний Николаев
Новый номер 
ПОИСК здесь »»

В НОМЕРЕ
 


Реклама в газете


ПОЛЕЗНО ЗНАТЬ


09 Октября 2007г.

Прочитали: [1590]

ПРО ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННИХ ПАСПОРТІВ НОВОГО ЗРАЗКА В УКРАЇНІ

Зараз у світі склалась загальна тенденція до посилення правоохоронної складової у сфері міграційної політики та запровадження біометричної ідентифікації власників закордонних паспортів.
Зважаючи на визначений Україною курс на євроінтеграцію, Постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-У затверджено Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон нового зразка, який відповідає сучасним міжнародним вимогам.
Для практичної реалізації положень згаданого документа 26 червня 2007 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 858 "Про затвердження технічного опису і зразка бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України".
Цією урядовою постановою затверджено новий зразок закордонного паспорта, який відповідає вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), та порядок централізованого оформлення, виготовлення та видачі нових документів.
Згідно з новими стандартами, закордонний паспорт має обкладинку синього кольору. В ньому передбачено 25 ступенів захисту. Зокрема сторінка даних, на яку наноситься інформація про власника паспорта способом лазерного гравірування, виготовлена з багатошарового полікарбонату із захисним покриттям. Внутрішні сторінки документа містять фонові графічні візерунки єдиної національної тематики, яка відтворена в зображенні орнаментів і геральдики, притаманних для відповідних регіонів країни.
Загалом поєднання сучасних матеріалів з новітніми технологіями, які використовуються для виготовлення нового закордонного паспорта, гарантує максимальний захист від підробки та фальсифікації.
Закордонний паспорт оформлюється в термін до 30 діб та до 10 діб при достроковому оформленні.
Для отримання такого паспорта громадянам необхідно звернутись до підрозділу служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб та надати наступні документи:
- паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років);
- копію виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи;
- квитанцію про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати та деякі інші платежі, передбачені діючим законодавством;
особи віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, разом із заявою про оформлення паспорта подають довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України.
Подання інших документів законодавством не передбачено. Відповідно до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" за видачу закордонного паспорта громадянами сплачується державне мито у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. За дострокове (до десяти робочих днів) оформлення ставка державного мита збільшується на 100 відсотків і становить 340 грн.
Крім того, відповідно до законодавства територіальні органи та підрозділи ДДГІРФО здійснюють перевірку наявності чи відсутності обставин, що обмежують право громадянина на виїзд за кордон. При цьому громадяни сплачують послуги інформаційних підрозділів органів внутрішніх справ відповідно до спільного наказу МВС, Мінфіну та Мінекономіки від 15.03.2000 № 152/52/29, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 25.05.2000 за № 305/4526, вартість яких 10,20 грн., а в разі здійснення термінової перевірки (до десяти діб) 20,40 грн.
Як і в кожній новій справі, на перших етапах роботи із запровадження нових паспортних документів виникли деякі перебої у їх видачі.
З метою уникнення соціальної напруги в суспільстві, пов'язаної із затягуванням термінів оформлення та видачі закордонних паспортів, вжито практичних заходів щодо належної організації територіальними органами та підрозділами служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України роботи з прийому громадян з питань оформлення закордонних паспортів.
В першу чергу, збільшено кількість днів прийому громадян та час, визначений для цього. А починаючи з 27 червня 2007 року державне підприємство "Державний центр персоналізації документів" перейшло на цілодобовий режим роботи. У доповнення до 120 діючих в регіонах держави придбано ще 68 вузлів місцевого рівня державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування для прийому громадян (загальна кількість вузлів збільшилась на 56 %). У даний час ці вузли встановлені та вводяться в експлуатацію. Зокрема у нашій області в теперішній час діє три вузла місцевого рівня державної інформаційної системи з виготовлення закордонних паспортів, та в найкоротші терміни планується встановлення додаткових вузлів з їх оформлення.
За оформленням закордонних паспортів нового зразка громадяни можуть звернутись до наступних підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України:
1. ВГІРФО УМВС України в Миколаївській області (м. Миколаїв, вул. Декабристів, 5-а). Дні та часи прийому: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця - з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 19.00; субота - з 9.00 до 13.00. Район обслуговування - мешканці всієї Миколаївській області, крім м. Миколаєва, м.Южноукраїнська, м.Первомайська; Первомайського та Арбузинського районів. Телефон для довідок: ( 0512) 49-86-84.
2. ВГІРФО ММУ УМВС України в Миколаївській області ( м. Миколаїв, вул. Шевченка, 71). Дні та часи прийому: понеділок, вівторок, середа, четвер, пятниця - з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 19.00; субота - з 9.00 до 13.00. Район обслуговування - мешканці міста Миколаєва, Телефон для довідок: (0512) 49-84-65.
3. ВГІРФО Южноукраїнського МВ УМВС України в Миколаївській області (м.Южноукраїнськ, вул. Спортивна, 5). Дні та часи прийому: понеділок, вівторок, середа, четвер, п'ятниця - з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 19.00; субота з 9.00 до 13.00. Район обслуговування - мешканці м.Южноукраїнська, м.Первомайська; Первомайського та Арбузинського районів. Телефон для довідок (05136) 5-79-60.
Вжитими заходами ситуацію з видачі закордонних паспортів нового зразка вдалося стабілізувати, а в теперішній час спостерігається тенденція до її покращання. Станом на 20 вересня 2007 року в Україні оформлено більш ніж 244 тис. закордонних паспортів нового зразка. Зокрема в Миколаївській області оформлено біля 6,5 тисячі паспортів та вже отримано від державного підприємства "Державний центр персоналізації документів" 4600 виготовлених (персоніфікованих) документів.
З метою недопущення затягування розгляду звернень громадян з паспортних питань, штучного створення черг на оформлення та видачу паспортних документів у державному департаменті у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України встановлено телефон довіри (“гарячої лінії”) №(044) 254-96-66 для звернень громадян. Аналогічні телефони довіри також встановлено з цих питань і в УМВС України в Миколаївській області: (0512) 49-86-79, (0512)49-81-18.
Всі бажаючі можуть звернутися з питань, які їх хвилюють, та отримати компетентну відповідь щодня (крім неділі) з 9 до 18 години, у суботу з 9-ї до 14-ї (обідня перерва з 13 до 14 години).
 
    СЛУЧАЙНО ВЫБРАННЫЕ СТАТЬИ:   

    ДРУГИЕ СТАТЬИ НА ЭТУ ТЕМУ:   


ТЕМА ДНЯ из предыдущего №

Вечерний Николаев
Елена Кураса
ХОЗЯЙКА «ШКОЛЫ МАСТЕРОВ»
Весной 2007 года республиканская специализированная газета «Директор школы» опубликовала имена победителей Всеукраинского конкурса «100 лучших руководителей школ Украины». Среди них - и пятеро николаевских директоров учебных заведений. В номинации «Стратегия и развитие учебного заведения» победителями стали Сергей Бережной, Первая украинская гимназия им. Н. Аркаса, Дина Зинченко, СОШ I- III ступени №3, Анна Матвеева, СШ искусств и прикладных ремесел I-III ступени (экспериментальное учебное заведение всеукраинского уровня «Академия детского творчества»), Сергей Сичко, Муниципальный коллегиум. В номинации «Внутренняя и внешняя коммуникация» - Николай Матиюк, СОШ I-III ступени №1 им. Олега Ольжича. Конкурс проходил под эгидой Ассоциации директоров школ Украины, Министерства образования и науки. Надо сказать, что Николаевская область блеснула в этом конкурсе: никакая другая не могла похвастать таким количеством победителей. ...
Подробнее Читали: [5946] Отзывы: [0]


РЕГИСТРАЦИЯ здесь »»
 
E-mail:
Пароль:
  Забыли?

Реклама на сайте

Предыдущий номер
№ 120 (2527)
120 (2527)
 

Просто напомним:
Это № 121 (2528)
от 09 Октября 2007г.


№ 120    № 122

При полной или частичной перепечатке материалов сайта, ссылка на www.vn.mk.ua обязательна.
© 2002-2007
© Вечерний Николаев
© Дизайн: Kabba Design Group
© Хостинг: Фарлеп
Rambler's Top100 Рейтинг@Mail.ru